15 sierpnia 2018 – wszyscy na wodę! Żywa flaga w ramach programu #PolskaBandera

Opublikowane przez Maciej Szafran w dniu

Polska Bandera – zapraszamy do udziału!

Dnia 15 sierpnia br. odbędzie się punkt kulminacyjny Programu „Polska Bandera” mający na celu pokazanie jak środowisko żeglarskie i wodniackie włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Polski Związek Żeglarski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie i aktywnego wspierania Programu.

Co trzeba zrobić by dołączyć do Programu i wziąć udział w konkursie? Potrzeba niewiele! Środa 15 sierpnia br. to dzień świąteczny, dla większości wolny od pracy. Wystarczy umówić się przed południem na danym akwenie w Polsce lub zagranicą, przygotować sprzęt i wspólnie wypłynąć na wodę, a o godzinie 12.00 dać światu sygnał np. tworząc „żywą flagę” – tu jesteśmy, my żeglarze, my wodniacy i tak aktywnie świętujemy naszą wolność i niepodległość, pod Polską Banderą.

Zachęcamy do włączenia się w akcję wszystkich pasjonatów sportów wodnych. Zapraszamy do dekorowania jednostek pływających w barwy narodowe, eksponowania polskiej flagi i polskiej bandery na każdym, nawet najmniejszym akwenie. Ważne jednak, aby traktować wszystkie symbole narodowe w sposób odpowiedzialny, godny i z należytym szacunkiem.

Wszystkie aktywności należy udokumentować w postaci zdjęcia „z lotu ptaka” wykonanym za pomocą np. drona. Wykonujcie zdjęcia indywidualne i grupowe, z aktywności na wodzie, z rejsu, treningu, zgrupowania, a następnie rejestrujcie się na stronie http://polskabandera.pya.org.pl i wysyłajcie prace w formie zgłoszenia konkursowego.

Równolegle zachęcamy do aktywności w mediach społecznościowych, poprzez publikowanie zdjęć z hasztagiem #PolskaBandera i #niepodlegla oraz oznaczania Polskiego Związku Żeglarskiego (@polskizwiazekzeglarski), korzystania z dedykowanej ramki na Facebooka i filtru na Snapchata, utworzenie wydarzenia lub udostepnienie plakatu informacyjnego Polska Bandera.

Do szczególnej aktywności zachęcamy członków zwyczajnych i wspierających PZŻ, okręgowe związki żeglarskie, stowarzyszenia klas regatowych, kluby i sekcje sportowe, każdego chętnego żeglarza czy entuzjastę sportów wodnych.

___________________________________________________________________________

Program Polska Bandera, to inicjatywa Polskiego Związku Żeglarskiego, mająca na celu aktywizację środowiska żeglarskiego i wodniackiego, poprzez wspólne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Realizowany projekt czerpie i nawiązuje do najważniejszych wartości kultury, sportu i wychowania w duchu patriotyzmu.

Organizatorem Programu jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem przedsięwzięcia jest Pomorski Związek Żeglarski i Tarnobrzeski Okręgowy Związek Żeglarski. Patronami są Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Trójka Polskie Radio, Żeglarski.info, magazyn „Żagle” i zagle.com.pl.

Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz jest wpisany do Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego (http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski) i Facebooku PZŻ (https://www.facebook.com/polsailing).

 

­­­­­­­­­­


Dodaj komentarz